Znáte malování podle čísel? Vyzkoušejte si uměleckou zábavu

Stát se malířem, který vytvoří dokonalé umělecké dílo naštěstí není nic složité. A co k tomu budete potřebovat? Sadu pro malování podle čísel. S pomocí této techniky totiž dokážete namalovat víceméně jakýkoliv obraz si jenom zamanete. Jak to funguje a pro koho je malování podle čísel vhodné? To se dozvíte v tomto článku. 

Technika malování podle čísel

Tato unikátní technika je známá již několik století. Dříve sloužila jako pomůcka pro výuky malířských učňů. Rozdělení obrazu na jednotlivé barevné plochy totiž pomůže s lepší orientací a práci se světlem. Malé barevné plošky se následně spojí v jeden funkční celek, kdy vznikne celý obrázek. Malování podle čísel je na plátně, které může být rovnou vypnuté na rámu, aby vzniklo hotové umělecké dílo. V každé sadě tak obdržíte nejenom plátno, ale i štětec a kelímky s příslušnými barvami, které použijete na malování. 

Malířem se může stát naprosto každý

Když vyzkoušíte zábavu maluj podle čísel, zjistíte, že malířem se může stát naprosto každý. V poslední době se malování podle čísel stává velmi oblíbenou uměleckou aktivitou. Přináší totiž uvolnění od stresu a zároveň dobrý pocit z hotového díla, které vypadá krásně. Pro začátek či vyberte spíše nižší obtížnost a až postupně přidávejte na náročnosti. Za čas jistě zvládnete i komplikovanější a větší obrazy. 

Malování podle čísel je i krásným dárkem

Další výhodou obrazů malovaných podle čísel je i to, že se snadno můžou stát krásným a zajímavým dárkem. Stačí vybrat vhodný motiv, odpovídající úroveň náročnosti a máte připravený skvělý a pozorný dárek pro děti, dospělé, ale i seniory. Samotným dárkem se může stát také již namalovaný obraz podle této techniky, protože po dokončení nejsou očíslované plošky vidět, ale zůstane pouze celý obraz ve své kráse.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *