Hit léta? Košile ve všech možných variantách

Jsou oblíbené, neustále se vrací a řadí se k nejuniverzálnějším kouskům oblečení. Řeč je o košilích, které jsou součástí šatníků už více než 5 století. V 15. století sice ještě sloužily jen jako spodní prádlo, ale v současnosti tvoří základ každé garderóby mužů i žen. Které košile ovládnou módní trendy letošního léta?

Letní móda káže denim ve všech odstínech Heslem letošního léta je džínovina. A to ve všech podobách. Dámy i pánové se musí naučit kombinovat denimovou košili, protože právě ta je základem letního outfitu. Prvky denimu využila pro své letní kolekce většina světových módních značek. Tommy Hilfiger představil model sešitý snad celou škálou barev denimu, Dior zase vsadil na tmavší odstíny modré.

Denimové košile kombinujte s černými legínami nebo s nejrůznějšími sukněmi. Denim se letos nosí nejenom „nahoře“, ale také v dolních partiích s ním uděláte parádu. Džínové kraťasy nevyjdou z módy asi nikdy. Letos se nosí v kombinaci s jednoduchou bílou košilí. Právě zde ale může nastat kámen úrazu. Jak denimové, tak bílé košile sice hezky vypadají, ale můžou nadělat více škody než užitku. Odborníci se shodují, že neupravená košile kazí výsledný dojem sebelepšího outfitu. I etiketa přísně odsuzuje upadnutý knoflíček od košile. V některých případech může taková situace zapříčinit až zničenou reputaci.

Kombinujte ženské a mužské prvky

Pánové budou mít tuto sezonu zvýšenou konkurenci. Jejich trendy totiž toto léto ovládnou ženy. Módní bible, časopis Vogue, vyhlásil na letošní léto 20 hlavních módních trendů. Mezi nimi také uhlazenou eleganci v podobě pánských střihů košilí, sak a kalhot. Rafinované kostýmky předvedl Chanel, Jean Paul Gaultier nebo Saint Laurent. Dámy, nezapomeňte ovšem zdůraznit své ženské přednosti. Nebojte se proto upnutých střihů, odhalených dekoltů a dalších prvků. Vyzkoušejte asymetrické košile, které odhalují jedno rameno nebo rafinované řasení tak, jak jsme ho mohli vidět na přehlídce Sonie Rykiel.

Tip: Zejména v kombinaci s pánskými střihy nesmíte zapomenout na výrazné a ženské líčení. Dokonalý vzhled vytvoříte dalším hitem léta – výraznými rtěnkami. Letos jsou v kurzu tmavé odstíny fialové, oranžové a rudé. Oči pak můžete ponechat „nude“ a zvýraznit je jen pomocí řasenky. Královna safari nebo první plavební důstojník – toto léto podněcuje fantazii.

Před více než 40 lety se na přehlídkových molech objevil nový trend – khaki. Typická zelená barva, volnější střihy a vrstvení jsou pro khaki trend charakteristické. Letos ho oživil například Marc Jacobs nebo Ralph Lauren. Základem celého outfitu je pochopitelně khaki košile ideálně doplněná o klobouk. Typickou barvou pro letošní léto je modrá nejenom v kombinaci s denimem. Na přehlídková mola ji vynesl Marc Jacobs nebo Lanvin v duchu námořní plavby.

Léto se totiž nese také ve znamení námořní tematiky. Bílé košile překryté typickými námořními saky nebo košile v barvě moře jsou proto hitem letošního léta. Kombinujte je s bílými kalhotami nebo sukněmi. Tip: Dojem námořní plavby vneste i do svých vlasů. Letos se uchytil trend „mokrých kořínků“. Docílíte ho tak, že pomocí hřebene a gelu rozčešete prvních pár centimetrů vlasů od hlavy. Zbytek vlasů pak nechte volně spadené podél obličeje, nebo je sepněte do přísného culíku.

zdroj: BRAVO CONSULTING

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *