Hrnky a hrníčky – nezbytná součást každé kuchyně

Existuje hned několik věcí, bez kterých se vaše kuchyň zcela bezpochyby neobejde. Jednou z nich jsou rozhodně hrnky, jež jsou naprosto nepostradatelným kuchyňským příslušenstvím – díky nim si totiž můžete naplno vychutnávat vaše oblíbené nápoje během celého dne. Hrnky a hrníčky nejsou pouze praktickou součástí vaší kuchyně, ale plní i estetickou funkci.

Primárně jsou však samozřejmě určeny k tomu, aby do nich bylo naléváno pití. A to opravdu jakékoliv pití. Pro nalévání různých tekutin si je ale dobré sehnat hrnky vhodných velikostí. Pořídit si můžete kupříkladu malý hrníček, který bude vhodný k podávání kávy či čaje. Oproti tomu jsou dostupné i velké půllitrové hrnky, jež jsou ideální pro nalévání různých studených nápojů, jako jsou džusy, které vás zajisté ochladí v horkých letních dnech. 

Nejstylovější klasika? Rozhodně keramické hrnky!

Pakliže si máte v plánu pořídit hrnky do vaší kuchyně, pak nikdy nezapomínejte, že byste při jejich výběru měli klást velký důraz na design. A to zejména pokud budete chtít hrnky využít jako stylovou dekoraci a vystavit si je na kuchyňské lince, případně na poličce – spousta lidí takto hrnky nechává, aby zdobily jejich kuchyň. Je však potřeba vybírat výhradně takové hrnky, které ladí k celkovému rázu kuchyně. To naštěstí ale není vůbec obtížné, hrnky jsou totiž dostupné v nepřeberném množství různých tvarů a vzorů. Je libo hrnek s květinovým vzorem, nebo snad se srdíčkem? Žádný problém.

Kromě designu je nutno věnovat pozornost i volbě vhodného materiálu hrníčku. Ne každý materiál se totiž hodí k nalévání úplně všech tekutin. Nejvíce univerzálním materiálem je v tomto ohledu keramika, z níž můžete pít jak teplou kávu tak i studený džus. Navíc je opravdu vzhledově atraktivní – tradiční keramické hrnky jsou opravdu pastvou pro oči.

Nerozbitné levné plastové hrnky 

Poslední roky se nicméně rozmohl trend s plastovými hrnky. Tyto hrnky vyrobené z polypropylenu totiž mají hned několik velkých výhod, které jiné materiály opravdu nabídnout nemohou. Jednou z těch nejhlavnějších předností je jejich odolnost – jestliže vám spadne plastový hrnek, tak se nerozbije, zatímco v případě keramického hrnku by byla by byla velká pravděpodobnost, že by pád nemusel přežít v nepoškozeném stavu. Díky tomu se tak plastové hrnky nejčastěji používají na všemožných oslavách, nebo při grilovačkách.

Krom vysoké odolnosti jsou plastové hrnky skvělé i svou nízkou cenou. Přesněji řečeno, dají se sehnat už za cenu kolem 10 korun, stojí tedy několikanásobně méně než všechny ostatní hrnky. Posledním z oblíbených materiálů hrnků je pak sklo. To si vás dokáže získat například tím, že hrnky z něj vyrobené mají opravdu minimalistický a nadčasový vzhled, zároveň se velice příjemně drží v ruce.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *